Bea Kratochvílová – učiteľ Lipová škola

Albert Einstein: „Pokiaľ budete rybu súdiť podľa jej schopností šplhať na strom, tak bude celý život veriť tomu, že je hlúpa”. Dať dieťaťu jeho samého znamená nemeniť ho, každý je iný, každý potrebuje vedieť a cítiť, že aj on je akceptovaný s tým vybavením, aké dostal. Dôležité je pomáhať dieťaťu hľadať ten jeho talent a nezdôrazňovať jeho nedostatky, ale vyzdvihovať hoci aj malé pokroky.

Ivo Toman: Albert Schweitzer sa preslávil svojou pomocou slabím, chudobným a bezmocným. Pritom sám bol neduživý, často chorým a podceňovaným študentom. Ako dieťa rozhodne nebol žiadny génius, Jeho študijné výsledky boli také biedne, že sám riaditeľ gymnázia v Mylhúzach mu doporučil, aby ukončil štúdium.

Potom ale Schweitzer dostal nového triedneho profesora, doktora Wehmanna. Ten v ňom prebudil túžbu po vzdelaní a sebadisciplíne. Mladý Albert následne všetkých šokoval tým, že získal hned dva doktoráty – z filozofie a teológie.

„Ak chceš zapaľovať, musíš sám horieť”. Verím, že aj ja som pre moje deti v Lipke takým učiteľom – motivujúcim, inšpirujúcim a chápajúcim.

icon-1.png

Stručne o nás

Lesný klub Gaštanko a Lipová škola je komunita ľudí, ktorí tvoria pre seba a svoje deti cestu, na ktorej môžu spoločne rásť. Cestu vzťahu, dôvery a viery v seba a druhých. V prostredí lesa a jeho prirodzených hodnôt.
icon-2.png

Kde nás nájdete

Adresa:

831 06   Bratislava – mestská časť Rača
icon-3.png

Kontaktujte nás

Otváracie hodiny: 8:00 – 17:00

Email: info@akoles.sk

© 2021 AkoLes.sk. Všetky práva vyhradené. Vytvorené s ❤️ v Bratislave digitálnym štúdiom UXVision.pro.