Michaela Schererová – kmeňový člen OZ AkoLes (bývalý koordinátor projektu DLK Gaštanko, sprievodca).

Od malička som mala okolo seba deti – bratove, sestrine, o ktoré som sa už ako malé dievča veľmi rada starala. Túžila som sa v tomto smere vzdelávať, ale nechala som sa odradiť a v štúdiu som sa venovala úplne inému odvetviu. Keď sa mi narodil syn a potom dcéra, opäť ma to vrátilo na cestu, po ktorej som chcela už dávno kráčať. Počas synovej adaptácie v DLK Gaštanko som rada trávila čas s deťmi v klube, zaujímalo ma sledovať interakcie medzi nimi, a tak som sa postupne začala viac zapájať do chodu – tvoriť s deťmi, piecť chlieb či vianočku, chodiť s nimi na výlety. Vďaka Gaštankovi a podpore a dôvere zakladateľky Evky Šebökovej som v sebe našla silu a odvahu žiť svoj talent a sprevádzať deti. Stala som sa sprievodkyňou a neskôr aj koordinátorkou tohto projektu.

Les nás prijíma takých, akí sme. Keď vstupujem do lesa s deťmi, cítim vôňu opadaných listov, za mnou znejú výkriky malých rytierov a ruku mi pevne zviera dievčatko, čo potrebuje istotu, že je dakto pri nej, keď bude preskakovať potok, uvedomím si, že práve tu chcem byť. Zdieľať s deťmi ich radosti, starosti, smútok, či hnev, nadšenie, otázky, hry a ich úprimnosť. Byť s nimi TU a TERAZ.

Každý deň tu dostávam novú príležitosť sa vyvíjať, robiť veci inak, prehodnocovať a byť k sebe a ostatným pravdivá.

icon-1.png

Stručne o nás

Lesný klub Gaštanko a Lipová škola je komunita ľudí, ktorí tvoria pre seba a svoje deti cestu, na ktorej môžu spoločne rásť. Cestu vzťahu, dôvery a viery v seba a druhých. V prostredí lesa a jeho prirodzených hodnôt.
icon-2.png

Kde nás nájdete

Adresa:

831 06   Bratislava – mestská časť Rača
icon-3.png

Kontaktujte nás

Otváracie hodiny: 8:00 – 17:00

Email: info@akoles.sk

© 2021 AkoLes.sk. Všetky práva vyhradené. Vytvorené s ❤️ v Bratislave digitálnym štúdiom UXVision.pro.